Wypożyczalnia laktatorów

Wypożyczenie laktatora – 6 zł / doba

Więcej informacji tel . 607 963 999

Laktator dwufazowy

Dwufazowy laktator elektryczny to fachowe wsparcie dla mam chcących pobudzić laktację, systematycznie odciągających pokarm oraz w przypadku rozwiązywania problemów laktacyjnych. Laktator służy do stymulacji laktacji po cesarskim cięciu.

Laktator jest wyposażony w dwufazowy system odciągania pokarmu, tak jak w naturalnym rytmie ssania piersi przez dziecko: delikatna faza stymulacji i faza ssania głębokiego.

Faza stymulacji – naśladuje szybkie ruchy ssące niemowlęcia, pobudzające wydzielanie prolaktyny, a w efekcie produkcję i wypływ pokarmu.

Faza ssania głębokiego – odzwierciedla efektywne, aktywne ssanie. Jest ono wolniejsze i głębsze. Pod wpływem oksytocyny wypływa pokarm i dziecko musi się natrudzić by go wyssać.

Zakres rytmu i siły ssania laktatora został opracowany w oparciu o naturalny proces zmian rytmu i sposobu ssania podczas karmienia piersią.

Budowa lejka jest inspirowana rzeczywistym sposobem układania warg i języka dziecka na brodawce sutkowej. Laktator umożliwia bezbolesne, komfortowe odciąganie pokarmu w krótkim czasie. Jest łatwy w obsłudze zajmuje mało miejsca i posiada intuicyjny dotykowy panel sterowania.

Elementy laktatora mające kontakt z pokarmem są poddawane procesowi sterylizacji parowej.